Jak wybrać dobre biuro księgowe – Zobacz

21 stycznia, 2021 Autor prezes Wyłączony

Jak wybrać dobre biuro podatkowe – Zapraszamy

Każdy właściciel nowopowstałej firmy w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Dobra Pomoc księgowa jest niecenionym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją drogę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już jakiś czas na rynku a jego rozliczenia księgowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro podatkowe?

Oto kilka kwestii którymi musi kierować się osoba prowadząca działalność gospodarczą szukając dobrego biura rachunkowego. Ważne jest sprawdzenie uzyskanych informacji, ponieważ właściciele biur podatkowych nie zawsze są uczciwi wobec nowych klientów kierując się przede wszystkim dobrem własnym na konkurencyjnym rynku usług rachunkowych.

Polecamy: usługi księgowe Poznań


Kwalifikacje i obsługa petentów

Już na pierwszym spotkaniu ze swoim potencjalnym biurem rachunkowym możesz zauważyć kilka ważnych informacji. Od razu można rozróżnić księgową z doświadczeniem od księgowej z przypadku. Pierwsze spotkanie przybliży nam nie tylko podejście do klienta ale również to czy podejście jest indywidualne czy „z automatu”. Zbyt często zdarza się, że biura nie chcą odchodzić od swoich starych standardów nie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta indywidualnego. W efekcie końcowym klient musi przystać na warunki oferowane przez biuro rachunkowe bez możliwości negocjacji. Przedsiębiorca pytając księgowego o najlepsze rozwiązania dla swojej firmy z pewnością zwróci uwagę na łatwość odpowiedzi na zadawane pytania. Jeśli biuro rachunkowe ma problemy z odpowiadaniem na pytania przedsiębiorcy, może to oznaczać brak doświadczenia w danej branży [przedsiębiorcy. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura księgowego.

Plecamy: https://znany-ksiegowy.pl/

Kolejnym kryterium którym powinien kierować się przedsiębiorca przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Należy się przyjrzeć czy biuro dochowuje wszelkich staranności, aby dokumenty innych klientów nie były narażone utratę poufności danych. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy kadra księgująca dokumenty przedsiębiorców jest odpowiednio przeszkolona. W biurach rachunkowych często zatrudnia się studentów do rejestrowania danych, którzy nie mają fachowej podatkowej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wykrywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów nierzetelnych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a czasami do kontroli urzędów skarbowych. Klienci którzy wybierają dane biuro rachunkowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta się prezentuje. Przedsiębiorca decydujący się na podpisanie umowy z biurem księgowym ma pełne prawo do żądania okazania dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego księgowość.