Jak znaleźć właściwe biuro księgowe?

6 lutego, 2021 Autor prezes Wyłączony

Jak znaleźć właściwe biuro księgowe?

 Wiedza i pozycja na rynku.

Opinii na temat konkretnego biura podatkowego możemy szukać w sieci lub pytać o nią znajomych. Jednak nigdy nie będziemy pewni tego gdzie leży prawda, zwłaszcza, że takie opinie są często sprzeczne. Niektóre biura, nawet te o bardzo wysokiej renomie, ze względu na to, że obsługują duże grono klientów mogą nie uwzględniać Twoich indywidualnych potrzeb jako klienta, czego możemy oczekiwać. Zobacz najleprze biura rachunkowe w Katowicach: https://znany-ksiegowy.pl/slaskie

Często największym zaufaniem darzymy to biuro, które dobrze prosperuje już od wielu lat. Miejmy jednak świadomość tego, że nie zawsze to jak długo biuro działa na rynku świadczy o doświadczeniu prowadzącego. Często księgowi po latach pracy na etacie zakładają własne firmy. W związku z tym nawet dopiero co powstałe biuro może być prowadzone przez osobę z bogatym doświadczeniem.


Przekazywanie DOKUMENTÓW, legalność oprogramowania.

Bardzo istotny jest sposób dostarczania dokumentów tj. czy będą wysyłane pocztą, wysyłane drogą mailową czy będziemy zobowiązani stawić się po nie osobiście. Tą sprawę warto uzgodnić już na samym początku współpracy, bo jeśli okaże się, że każdy dokument będziemy zobowiązani odbierać osobiście to w pewnym momencie może okazać się to dla nas kłopotliwe.

Kolejna sprawa to sposób archiwizacji naszych faktur. Zazwyczaj przechowuje je biuro. Jest to dla klienta wygodne rozwiązanie, ponieważ daje pewność, że faktury nie zostaną zniszczone czy zgubione, a w razie kontroli np. ze strony Urzędu Skarbowego biuro przekaże je do wglądu na podstawie udzielonego jej przez nas pełnomocnictwa. 

Inną kwestią jest to czy biuro dysponuje legalnym oprogramowaniem i konsekwencje, które się z tym wiążą. Wprawdzie nie możemy za bardzo wnikać w legalność oprogramowania komputerowego, na którym pracuje konkretne biuro, ale w razie kontroli i konfiskaty nośnika elektronicznego nasze faktury, jeśli są przechowywane wyłącznie elektronicznie mogą zostać usunięte. Polecamy porta Znany-księgowy.pl : https://znany-ksiegowy.pl/

Ponadto oprogramowanie niskiej jakości lub jeszcze gorzej – nieaktualne zwiększa ryzyko błędów w obliczeniach, a brak aktualizacji i dopasowania do przepisów zwiększa ryzyko nałożenia kar na biuro rachunkowe, co nie rzadko przekłada się również na koszty, którymi obciążony zostaje klient.

Wybieraj biuro podatkowe świadomie

Znaleźć biuro, które będzie w 100% odpowiadało Twoim oczekiwaniom jest bardzo ciężko. Różne sytuacje, które pojawiają się w trakcie współpracy sprawiają, że często żałujemy, że nie wszystkie ważne sprawy zdążyliśmy czy pamiętaliśmy wcześniej uzgodnić. Szukając biura sprecyzujmy jakie są nasze oczekiwania, porównajmy oferty. Dobry wybór biura księgowego to gwarancja owocnej współpracy na długie lata.