Profesjonalny fotograf wnętrz zwraca bardzo dużą uwagę na drobne elementy, które często sprawiają, że wnętrze wydaje się nam bardziej atrakcyjne. Jego fotografie konkretnych pomieszczeń bądź też całych mieszkań sprawiają, że nieraz mamy ochotę w nich zamieszkać. Co takiego zatem sprawia, że zdjęcia robione przez prawdziwego profesjonalistę tak bardzo na nas oddziałują, w przeciwieństwie do tych nieprofesjonalnych fotografii, które publikowane są często w internetowych ogłoszeniach?

Porządek

Przeglądając katalogi, w których możemy podziwiać estetyczne zdjęcia wnętrz, nie znajdziemy w nich bałaganu, brudnych naczyń, czy też porozrzucanych niechlujnie ubrań. Obecność tych wszystkich elementów sprawi, że pomieszczenie wyda się nam brudne oraz zagracone, co niekoniecznie zachęca nas do jego zakupu, czy też wynajęcia. Zapewne niejedna osoba spotkała się z takimi fotografiami w internetowych ogłoszeniach. Brudne naczynia w zlewie, porozrzucane w łazience ubrania i ręczniki, czy też zagracone półki na szafkach to zaledwie niektóre widoki, na które często możemy się natknąć, przeglądając oferty mieszkań. Niestety nie wszystkim osobom chce się uprzątnąć pomieszczenia, które mają być obfotografowane.

Dodatki

To właśnie przeróżne dodatki sprawiają, że profesjonalny fotograf wnętrz może ukazać duszę oraz nastrój danego pomieszczenia. Stąd też często obecność świeżo ściętych kwiatów na stołach, przewieszonych przez oparcia krzeseł bądź kanapy koców, czy też tace z jedzeniem na łóżku. To wszystko sprawia, że dane pomieszczenie wydaje się nam bardziej atrakcyjne oraz przytulne.

Oświetlenie pomieszczenia

Nie jest niczym nowym, że odpowiednie oświetlenie może zmienić dane pomieszczenie nie do poznania. Dlatego właśnie, jak bliżej przypatrzymy się fotografią wnętrz, które występują w przeróżnych magazynach, przedstawiających najnowsze trendy w wystroju wnętrz, zauważymy, że bardzo często pozapalane są w nich lampki oraz główne oświetlenie, mimo tego, że jest słoneczny dzień. To właśnie światło sprawia, że dane pomieszczenie wydaje się nam bardziej przytulne i atrakcyjniejsze pod względem wizualnym.

Atuty mieszkania

Każde mieszkanie oraz pokój jest inne. Trzeba zatem odnaleźć jego atut i wyeksponować go tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Mamy salon z dużą przestrzenią – wyeksponujmy ją, w jakimś z pokojów jest oryginalny, kolorowy sufit – przedstawmy go w kilku ujęciach. Jak przypatrzymy się zdjęciom, które wykonuje fotograf wnętrz, zauważymy, że bardzo często skupia się on na jakimś konkretnym, najbardziej charakterystycznym elemencie danego pomieszczenia.

Jak widać powyżej, istnieje całkiem sporo wytycznych, którymi kieruje się profesjonalny fotograf wnętrz, aby zrobić zachwycającą odbiorców fotografię. Oczywiście trzeba wspomnieć również o tym, że aby zdjęcia były dobrej jakości, muszą być one również wykonane profesjonalnym aparatem. Należy pogodzić się z tym, że nie uzyskamy takiego dobrego efektu jak w magazynie, robiąc daną fotografię nawet najlepszym i najnowocześniejszym telefonem komórkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *